საერთაშორისო კონფერენცია „სამართალი და გლობალური უსაფრთხოება“
11 დეკემბერს სულხან-საბა ორბელიანის უნივერსიტეტში გაიმართა მესამე ყოველწლიური საერთაშორისო კონფერენცია „სამართალი და გლობალური უსაფრთხოება“. მესამე კონფერე...
ვრცლადUSAID/PROLoG-ის გრანტი სამართლის ფაკულტეტისთვის
საბაუნის სამართლის ფაკულტეტმა კიდევ ერთი ამერიკული გრანტი მოიპოვა, რომლის ფარგლებშიც შეიქმნება ონლაინ პლატფორმა სამართლით დაინტერესებული პირ...
ვრცლადვებინარი: ევროპული სპორტის სამართალი - შეთავაზებები საქართველოს
21 ივლისს, სულხან-საბა ორბელიანის უნივერსიტეტის სამართლის ფაკულტეტმა ბასკეთის სახელიმწიფო უნივერსიტეტთან, ბასკეთის უნივერსიტეტის ადამია...
ვრცლადFree Market Road Show 2020
სულხან-საბა ორბელიანის უნივერსიტეტის ბიზნესისა და ტურიზმის ფაკულტეტმა უკვე მეორედ უმასპინძლა ყოველწლიურ საერთაშორისო კონფერენციას - Free mar...
ვრცლადსაერთაშორისო ონლაინ კონფერენცია
12 ივნისს, სულხან-საბა ორბელიანის უნივერსიტეტის ორგანიზებით ჩატარდა კოვიდ პანდემიისადმი მიძღნილი საერთაშორისო ონლაინ კონფერენცია, რომელშიც...
ვრცლადინტერვიუ პროფესორ ირმა ტალახაძესთან
სულხან-საბა ორბელიანის უნივერსიტეტის ჰუმანიტარულ და სოციალურ მეცნიერებათა ფაკულტეტის პროფესორი, ირმა ტალახაძე კვლევითი გრანტით სტუმრობდა რუჟ...
ვრცლადსულხან-საბა ორბელიანის უნივერსიტეტის სამართლის ფაკულტეტი ELFA-ს წევრი გახდა
სულხან-საბა ორბელიანის უნივერსიტეტის სამართლის ფაკულტეტი გახდა ევროპის იურიდიული ფაკულტეტების ასოციაციის (ELFA – European Law Faculties Association) წევრი....
ვრცლადჩვენი პროფესორები ნოტრდამის უნივერსიტეტში
საბაუნის პროფესორები და ადმინისტრაციის წევრები ნოტრ დამის უნივერსიტეტში (აშშ) ერთკვირიან ლიდერობის პროგრამაში მიიღებენ მონაწილეობას. ამასთან ერთად...
ვრცლადტორუნის უნივერსიტეტის პროფესორის ვიზიტი
2019 წლის 16-20 დეკემბერს, სულხან-საბა ორბელიანის უნივერსიტეტმა Erasmus+ ICM პროგრამის ფარგლებში ნიკოლაოს კოპერსნიკის ტორუნის უნივერსიტეტის პროფესორს, პიოტრ სიემიატკოვ...
ვრცლადსაბაუნის ლექტორის მობილობა საფრანგეთში
სამართლის ფაკულტეტის პროფესორი, გიორგი მესხი Erasmus+ KA107 კრედიტების მობილობის პროგრამით იმყოფებოდა ლიონის კათოლიკურ უნივერსიტეტში, სადაც ერთი კვირის მანძილზე ფრანგი...
ვრცლადკარდინალი პიეტრო პაროლინის ვიზიტი
29 დეკემბერს სულხან-საბა ორბელიანის უნივერსიტეტს წმინდა საყდრის სახელმწიფო მდივანი, კარდინალი პიეტრო პაროლინი ეწვია, რომელთან შეხვედრას ესწრებოდნენ საბაუნის პროფესორ-მ...
ვრცლადშეხვედრა მსოფლიო პატრიარქთან
23 ნოემბერს საბაუნის თანამშრომლები ოფიციალური აუდიენციით მიიღო მსოფლიო პატრიარქმა, მისმა უწმიდესობა ბართლომემ, ეკუმენური პატრიარქის ფანარის რეზიდენციაში. ოფი...
ვრცლადსაბაუნის ადმინისტრაცია სტამბულის ქართველთა სავანეში
2019 წლის 22-23 ნოემბერს, სულხან-საბა ორბელიანის უნივერსიტეტის ადმინისტრაცია სტამბოლს სტუმრობდა სადაც ორი მნიშვნელოვანი შეხვედრა გამართა მსოფლიო პატრიარქთან, მის უწმიდ...
ვრცლადლიონის კათოლიკური უნივერსიტეტის პროფესორის ვიზიტი
2019 წლის 22-29 ოქტომბერს, Erasmus+ აკადემიური პერსონალის მობილობის ფარგლებში საბაუნის სტუმრობდა ლიონის კათოლიკური უნივერსიტეტის თეოლოგიის ფაკულტეტის ვიცე დეკანი, პროფ...
ვრცლადრექტორი საერთაშორისო კონფერენციაზე
საბაუნის რექტორმა, პროფ. ვაჟა ვარდიძემ მონაწილეობა მიიღო რიგით XIX საერთაშორისო კონფერენციაში „ გამოწვევები ახალი ევროპისათვის“, რომელიც გაიმართა 2019 წლის...
ვრცლადგიორგი გორაძის ვიზიტი საფრანგეთსა და ესპანეთში
2019 წლის 24 სექტემბრიდან 1 ოქტომბრამდე სულხან-საბა ორბელიანის უნივერსიტეტის სამართლის ფაკულტეტის დეკანი, ასოცირებული პროფესორი გიორგი გორაძე პოს უნივერსიტეტის (Univer...
ვრცლადვიზიტი ლიონის კათოლიკურ უნივერსიტეტში
1-5 ივლისს, საბაუნის საერთაშორისო ურთიერთობების სამსახურის უფროსი, შორენა პარუნაშვილი Erasmus+ ის პერსონალის მობილობის პროგრამით იმყოფებოდა ლიონის კათოლიკურ უნივერსიტე...
ვრცლადErasmus+ KA107 საერთაშორისო კრედიტ მობილობის შედეგები
საბაუნის ბიზნესისა და ტურიზმის ფაკულტეტის ორმა სტუდენტმა, ია კიწბაბაშვილმა (სამაგისტრო პროგრამა) და ლარისა ჭკადუამ (საბაკალავრო პროგრამა) მოიპოვეს Erasmus+ სასწავლო გრ...
ვრცლადკრაკოველი კოლეგები საბაუნიში Erasmus+ პროგრამით
სულხან-საბა ორბელიანის უნივერსიტეტმა უმასპინძლა კრაკოვის იოანე პავლე მეორის სახელობის პონტიფიკური უნივერსიტეტის დელეგაციას საერთაშორისო ურთიერთობების განყოფილებიდან, პ...
ვრცლადბიზნესის ფაკულტეტის დეკანი ლუბლინის კათოლიკურ უნივერსიტეტში
2019 წლის 13-18 მაისს საბაუნის ბიზნესისა და ტურიზმის ფაკულტეტის დეკანი პროფ. თამთა მიქაბერიძე Erasmus+ KA107 პროექტის ფარგლებში ადმინისტრაციული მობილობით იმყოფებ...

3rd international academic conference on "Law and Global Security"
On December 11 Sulkhan-Saba Orbeliani University hosted 3rd international academic conference on "Law and Global Security". Main...
DetailUSAID / PROLoG Grant for faculty of Law
Law faculty of Sabauni has won another US grant to create an online platform for those who is interested in law. Educational materials, vide...
DetailWebinar: European Sports Law, Proposals for sports governance in Georgia
On 21st July of 2020, Faculty of Law of Sulkhan-Saba Orbeliani University in cooperation with Consolidated Research Group on Fundamental Rig...
DetailFree Market Road Show 2020
On 6th July, an international annual conference “Free market road Show” was hosted by the Faculty of Business and Tourism of Sul...
DetailCUP Online Conference
On 12th June of 2020 Sulkhan-Saba Obreliani University has organized an online conference regarding the covid-19 pandemic, in which...
DetailLaw faculty of Sabauni became a member of ELFA
The faculty of Law of Sulkhan-Saba Orbeliani University became a member of European Law Faculties Association. (ELFA)
DetailNicolaus Copernicus University professor at Sabauni
On 16-20 December of 2019, within the Erasmus+ ICM program Sabauni hosted prof. Piotr Siemiatkowski from Nicolaus Copernicus University in Torun, who gave the lectures...
DetailSabauni Professor at Catholic University of Lyon
Giorgi Meskhi, affiliated professor at Sabauni visited Catholic University of Lyon (France) within Erasmus+ KA107 program on 2-6 december of 2019, where he gave 3 lect...
DetailCardinal Pietro Parolini at Sabauni
His Eminence, Cardinal Peitro Parolini, secretary of the State of Holy See has visited Sulkhan-Saba Orbeliani University on December 29th 2019. The meeting was at...
DetailSabauni staff at Ecumenical Patriarchate
23 November, Sabauni staff were hosted by Ecumenical Patriarch, His All Holiness Bartholomew at the Ecumenical Patriarchate in Fanari. After the official pre...
DetailSabauni staff visit at Georgian Sanctuary in Istanbul
On 22-23 November 2019 Sulkhan-Saba Orbeliani University staff paid a visit in Istanbul, where held two important meetings with Ecumenical Patriarch His All-Holiness B...
DetailFrench professor at Sabauni
22-29th October 2019, within the Erasmus+ Ka107 ICM program, Sabauni hosted French professor, Br. Eli Ayroule’s mobility on the faculty of Humanities and So...
DetailProf. Giorgi Goradze's visit to France and Spain
From September 24 to October 1, 2019, the Dean of the Faculty of Law of Sulkhan-Saba Orbeliani University, Associate Professor Giorgi Gora...
DetailStaff mobility at the Catholic University of Lyon
On 1-5 July of 2019, Shorena Parunashvili, head of International Relations Office paid a business trip at the Catholic University of Lyon (France) within the Erasmus+...
DetailErasmus+ KA107 ICM Results
According to the Decision of Erasmus+ elective commission of UVA (University of Valladolid) Sabauni two Students, Ia Kitsbabashvili and Larisa Chkadua, from faculty of...
DetailColleagues from UPJP2 with Erasmus+ at Sabauni
Sulkhan-Saba Orbeliani University hosted delegation of the Pontifical University of John Paul II in Krakow, presented by prof. Josez Stala, Vice rector in Internationa...
DetailDean of faculty of Business in KUL
Prof. Tamta Mikaberidze, dean of faculty Business and Tourism took part in Erasmus+ KA107 Administrative staff mobility at the John Paul II Catholic University of Lubl...