ბიზნეს ქეისების კონკურსი
ბიზნეს ქეისების კონკურსი - Business Solution წარმოადგენს რეალურ სიტუაციებზე  მორგებულ გუნდურ თამაშს, რომლის ძირითადი მიზანია:
• ახალგაზრდებში კომპანიის ოპერაციული და მართვის თანამედროვე გამოცდილების გაზიარება;
• კრიტიკული აზროვნების, პრეზენტაციის, გუნდური მუშაობის  უნარ-ჩვევების განვითარების ხელშეწყობა;
• შედეგზე ორიენტირებული გადაწყვეტილებებისა და პრობლემური სიტუაციებიდან გამოსავლის ძიებაში გამოცდილების მიღება.
კონკურსი ბიზნესისა და ტურიზმის ფაკულტეტზე ტარდება 2017 წლიდან  ყოველ სემესტრულად. მასში მონაწილეობენ საქართველოს სხვადასხვა უნივერსიტეტის სტუდენტები.
გამარჯვებულ გუნდები ჯილდოვდებიან ფულადი პრიზებით და გადაეცემათ  სერთიფიკატები.
სტუდენტური კონფერენცია
ბიზნესისა და ტურიზმის ფაკულტეტის ორგანიზებით 2017 წლიდან იმართება ყოველსემესტრული  სტუდენტური სამეცნიერო კონფერენცია ეკონომიკის. ბიზნესის, ტურიზმის საკითხებზე. კონფერენციის მიზანია სტუდენტებში კვლევთი უნარების განვითარების ხელშეწყობა და მათი სამეცნიერო მუშაობით დაინტერესება.
2019 წლიდან კონფერენცია უნივერსიტეტთაშორისია და მასში მონაწილეობას იღებენ სხვადასხვა უნვევერსიტეტის ბაკალავრიატისა და მაგისტრატურის სტუდენტები.
საუკეთესო ნაშრომები იბეჭდება და გამოიცემა სამეცნიერო კონფერენციის ნაშრომების კრებულის სახით. მონაწილეებს გადაეცემათ სერთიფიკატები.
სტუდენტური პროექტი - გაარეკლამე
სტუდენტური მარკეტინგული პროექტი ,,გაარეკლამე“ ახალგაზრდებში მარკეტინგული ცოდნის პრაქტიკაში გამოყენებასა და გუნდური მუშაობის უნარ-ჩვევების დახვეწას ისახავს მიზნად.  სტუდენტები ასრულებენ მარკეტინგულ დავალებებსა და იმუშავებენ მარკეტინგულ კამპანიებს.
სასწავლო ვიზიტები  კომპანიებში
ბიზნესისა და ტურიზმის ფაკულტეტის ბაკალავრიატისა და მაგისტრატურის სტუდენტებს აქვთ შესაძლებლობა ყოველ თვეში ესტუმრონ ქართულ საწარმოებსა თუ მომსახურების სფეროს კომპანიებს. სტუდენტები ადგილზე აკვირდებიან ბიზნეს პროცესებს და იღებენ დეტალურ ინფორმაციას  მათი მუშაობის სპეციფიკის შესახებ.
პანელური დისკუსია
ბიზნესისა და ტურიზმის ფაკულტეტზე ყოველსემესტრულად  იმართება  პანელური დისკუსია ეკონომიკის, ბიზნესის, მენეჯმენტის, ტურიზმის აქტუალურ საკითხებზე. მასში მონაწილეობას იღებენ კერძო კომპანიების წარმომადგენლები და სტუდენტები.  ამ ფორმატში სტუდენტები იღებენ პასუხებს მათთვის საინტერესო ყველა კითხვაზე კონკრეტული საკითხის შესახებ.
საჯარო ლექციები
ბიზნესისა და ტურიზმის ფაკულტეტი წარმოადგენს სივრცეს საჯარო ლექციებისთვის, სადაც მოწვეული ქართველი თუ უცხოელი ექპერტები, კომპანიების წარმომადგენლები  უზიარებენ საკუთარ გამოცდილებასა და ხედვას საბაუნის სტუდენტებსა და პროფესორ-მასწავლებლებს.
ტრეინინგები
ბიზნესისა და ტურიზმის ფაკულტეტი პროფესორ-მასწავლებელთა ჩართულობითა და მონაწილეობით ორგანიზებას უწევს ტრენინგებს. თემატიკა ირჩევა სტუდენტთა ინტერესებისა და მოთხოვნების გათვალისწინებით.

Business Cases Competition
Business Cases Competition - Business Solution is a team game adjusted to real situations, the main purpose of which is:
• To share the company's modern operational and management experiences within young people;
• Promoting critical thinking, presentation, teamwork skills;
• Gaining experience in finding result-oriented decisions and solutions to problematic situations.
The competition is held at the Faculty of Business and Tourism every semester from 2017. Students from different universities of Georgia take part in it.
The winning teams are awarded cash prizes and are given certificates.
Student Conference
The Faculty of Business and Tourism organizes student scientific conference on economic, business, tourism issues every semester, from 2017. The aim of the conference is to promote the development of research skills in students and to interest them in their scientific work.
Since 2019, the conference is held among the universities and is attended by undergraduate and graduate students from various universities.
The best papers are printed and published as a collection of papers of a scientific conference. Participants are awarded certificates.
Student Project - Advertise
The student marketing project "Advertise" aims to apply marketing knowledge to young people in practice and improve teamwork skills. Students complete marketing assignments and work on marketing campaigns.
The winning teams are awarded cash prizes and are given certificates
Study visits to companies
Undergraduate and graduate students of the Faculty of Business and Tourism have the opportunity to visit Georgian enterprises or service companies every month. Students observe business processes on the place and receive detailed information about the specifics of their work.
Panel discussion
The Faculty of Business and Tourism is organizing panel discussions on actual issues of economics, business, management, tourism every semester. Representatives of private companies and students take part in it. In this format, students get answers to all their questions about a specific issue.
Public lectures
The Faculty of Business and Tourism is a space for public lectures, where invited Georgian or foreign experts, company representatives share their experience and vision with the students and professors of Sabauni.
Trainings
The Faculty of Business and Tourism organizes trainings with the involvement and participation of professors. The topics are chosen taking into account the interests and requirements of the students.